Kurumsal

Metodoloji

Metodoloji

Süreç Yönetim Bilimimiz

Müşterilerimize lojistik çözümleri sunma konusunda metodolojik bir yaklaşım benimsedik.

1. Müşterimizin Gereksinim ve Hedeflerinin Belirlenmesi

Metodumuza müşterilerimizin gereksinim, amaç ve beklentilerini analiz ederek başlarız.

2. İş akışlarının hazırlanması ve uygulanması

Tedarik zincirinin en önemli halkalarından biri olan lojistik sektörünün planlama, hız, maliyet optimizasyonu ve süreklilik gerektirdiği bilinci ile amaca uygun farklı kombinasyonlar önerdikten ve en uygun yöntemi belirledikten sonra tüm operasyon süreci iş akış şemaları ile tanımlanır ve uygulamaya konur.

İş akışları, departmanlar veya projelere özel çapraz kontrol listeleri ile günlük olarak izlenir.

BPM (İş Süreç Yönetimi) tabanında tasarlanmış yazılımımız t-Max, Depo, Operasyon ve Gümrük birimlerimiz tarafından üretilen gerçek zamanlı veriler ile gönderilerin tüm taşıma boyunca izlenebilmesini ve planlanmış ve gerçekleşmiş hareketler arasındaki sapmaların tesbitini sağlar.


3. Analiz, Ölçüm ve Raporlama

Her bir sevkiyat sistemimizde tarih ve statüler ile izlenmekte, analiz edilmekte ve sonrasında parametrik olarak müşterilerimizin istek ve gereksinimleri doğrultusunda raporlanabilmektedir.

KPI (Anahtar Performans Göstergeleri) adı altında dönemsel bazda sunduğumuz raporlar ile tedarik zinciri içerisinde tedarikçi, imalatçı, taşıyıcı gibi çeşitli paydaşların performansı ölçülebilmektedir.

Bu metodolojinin müşterilerimize faydası nedir?

Bu metodolojiyi benimseyerek, müşterilerimize toplam görünürlük, doğru operasyonel planlama, hatasız işlemler, ölçülebilir hizmet kalitesi gibi önemli katma değerler sağlayarak tedarik süreçlerinin iyileştirilmesi ve hızlandırılmasına katkıda bulunduğumuza inanıyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın